Punkty widokowe w Poznaniu

punkty widokowe w poznaniu

Oceniam punkty widokowe w Poznaniu, które dostępne są dla każdego. Czy warto odwiedzić te miejsca? Przekonaj się sam/a!

1. Wieża widokowa na Zamku Przemysła

Nikt nie potrafi podać prezencyjnej daty, kiedy powstała pierwsza rezydencja na wzgórzu zwanym górą zamkową, czy odbyło się to jeszcze za czasów Przemysła I, czy jego syna Przemysła II w XIII wieku. Jeśli nie interesuje Ciebie historia to zapewne jest to dla Ciebie nieistotne. Obecny Zamek Królewski, czy też Zamek Przemysła, bo obie nazwy są naprzemiennie stosowane, został zrekonstruowany w latach 2010-2017. Toczyło się wiele burzliwych dyskusji nad tym, czy zamek w ogólne powinien powstać, skoro nie ma dostatecznej liczby źródeł, które wskazywałyby na to, jak ten zamek wyglądał w średniowieczu. Jak widać każde miasto chce mieć swój królewski zamek.

W Zamku Przemysła znajduje się Muzeum Sztuk Użytkowych, które warto przy okazji odwiedzić. Ale to co mnie i Ciebie interesuje najbardziej to wieża widokowa. Władze miasta spisały się znakomicie, bo to najlepsza panorama Poznania i zdecydowanie musisz ją zobaczyć. Wejście jest płatne, ale we WTORKI możesz odwiedzić muzeum oraz wieżę widokową za darmo.

Punkty widokowe w Poznaniu
panorama poznania

2. Galeria MM

Galerii MM wybudowana w samym sercu Poznania, pośród wiekowych poznańskich kamienic jest chyba najbrzydszą galerią handlową, jaką widziałam w Polsce. Jednak na ostatnim piętrze znajdziesz bezpłatny taras widokowy. Wprawdzie widok nie jest zbyt oszałamiający, widać głównie ul. Podgórną oraz Aleje Marcinkowskiego, niestety nie dojrzysz Starego Rynku, do którego dojdziesz z galerii w zaledwie 5 min. Czy warto odwiedzić ten punkt widokowy? Tak, pod warunkiem, że akurat jesteś w pobliżu. Jak dla mnie nic specjalnego.

Punkt widokowy w Poznaniu

3. Taras restauracji Patio Prowansja

O tym punkcie widokowym nie wiedziałam, dopóki mój mąż nie oznajmił mi, że zabiera mnie w fajne miejsce na randkę. Jeśli nie chodzisz dosłownie z głową w chmurach to prawdopodobnie nie dojrzysz małego tarasu na szczycie Hotelu Kolegiackiego, a to błąd. Hotel ma restaurację z bardzo smacznym jedzeniem i ładnym widokiem. Z tarasu zobaczysz kilka punktów poznańskiej starówki – plac kolegiacki, ratusz, zamek przemysła oraz czerwone dachy kamienic, które osobiście bardzo lubię fotografować. Zdecydowanie wybierz się na obiad lub kawę.

punkty widokowe w poznaniu
restauracja z punktem widokowym poznań

4. Wieża Szachty

Szachty to ogromny park otoczony stawami i jedno z najpiękniejszych miejsc spacerowych na mapie Poznania (w osobnym artykule znajdziesz inne pomysły na spacer po Poznaniu). Wieża widokowa ma 25 metrów wysokości, jest BEZPŁATNA oraz czynna przez cały rok. Z wieży widać przede wszystkim park ze stawami, dlatego najlepiej odwiedzić to miejsce wczesną jesienią, Szachty są wtedy niezwykle barwne.

wieża widokowa szachty

A Ty jak oceniasz punkty widokowe w Poznaniu?

Możesz również polubić