Przydatne aplikacje dla podróżników

Aplikacje dla podróżników

W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a wszystko dzięki rozwojowi technologii mobilnych. Dzięki wszechobecnym smartfonom, mamy dostęp do szerokiej gamy aplikacji, które ułatwiają planowanie, nawigację, komunikację, rozliczanie itd. Oto kilka najlepszych aplikacji dla podróżników, których sama używałam:

Niezastąpiona aplikacja do nawigacji, która oferuje szczegółowe mapy, wskazówki dotyczące tras, informacje o ruchu drogowym, lokalizacje punktów zainteresowania i wiele więcej. Bez względu na to, czy podróżujesz samochodem, pieszo, rowerem czy też korzystasz z transportu publicznego, Google Maps jest niezastąpionym narzędziem.

Jednak to co jest największym atutem Google Maps to możliwość stworzenia własnej interaktywnej mapy, na którą nanoszę wszystkie interesujące mnie atrakcje i polecane restauracje. Taką mapę przygotowuję wcześniej w domu, a w trakcie zwiedzania odpalam aplikację i podążam za oznaczeniami. Dzięki Google Maps nie tracę czasu na szukanie lub zastanawianie się, gdzie dalej iść.

Skyscanner

Skyscanner to jedna z wielu dostępnych aplikacji do wyszukiwania najtańszych lotów. Ze wszystkich dostępnych aplikacji ta najbardziej przypadła mi do gustu. Używam jej jedynie do wyszukiwania lotów, które następnie kupuję już bezpośrednio u przewoźnika.

Splitwise

Splitwise ułatwia rozliczanie się z innymi podróżnymi poprzez zapisywanie wydatków. Aplikacja oferuje wiele walut i policzy za nas kwotę, którą mamy do oddania konkretnej osobie lub ona nam. W aplikacji można dodać wszystkich członków wycieczki.

Booking | Airbnb

Moje dwie ulubione aplikacje do szukania noclegów. Stosuje je zamiennie, czasem znajduje ten sam apartament w różnych cenach, dlatego warto przejrzeć zawsze obie aplikacje przed podjęciem decyzji. Dodam tylko, że na Airbnb znajdziesz głównie apartamenty, a na Bookingu hostele, hotele, apartamenty i domy.

MyLPG

MyLPG to aplikacja dla tych z Was, którzy podróżują samochodem z instalacją gazową.Mylpg umożliwia łatwe znalezienie stacji paliw, sprawdzenie cen gazu oraz godziny otwarcia stacji. Dla mnie to absolutny must have podróży moim samochodem.

Flush

Kto nigdy dużo nie zwiedzał, ten nie wie jak bardzo przydaje się ta aplikacja. Flush pozwala szybko znaleźć najbliższe toalety publiczne na mapie. 

Park4night

To aplikacja dla osób, które podróżują kamperem lub chcą nocować w samochodach osobowych. Pozwala ona znaleźć miejsca do spania, takie jak parkingi, pola kempingowe czy dzikie miejsca, które są legalne.

TripAdvisor

TripAdvisor oferuje recenzje, zdjęcia i oceny hoteli, restauracji, atrakcji turystycznych i innych miejsc wartych odwiedzenia. Osobiście korzystam z TripAdvisora głównie do znalezienia restauracji.

Wiffinity

Dostęp do internetu jest niezwykle istotny podczas podróży, zwłaszcza jeśli masz limity. Aplikacja Wiffinity pozwala szybko znaleźć darmowe sieci Wi-Fi w okolicy.

Airhint

Nie jest to aplikacja, ale uznałam, że to bardzo istotna strona internetowa, przydatna podczas planowania lotów. Na Airhint sprawdzisz, jakie jest prawdopodobieństwo, że Twój lot stanieje. Strona pokaże tez najtańsze oferty linii lotniczych.

Przejdź na stronę Airhint.

Poznałaś/eś już darmowe aplikacje dla podróżników, to teraz czas na kilka wskazówek, jak znaleźć tani lot. Wszystkie informacje odnajdziesz w osobnym artykule.

Możesz również polubić